Zdobądź dodatkowe kwalifikacje
Gdy radośnie opuszczamy bramy uczelni, kontynuowanie edukacji jest ostatnią rzeczą na jaką mamy ochotę. Absolwent czuje wolność i nowe możliwości, a rynek pracy stoi otworem.
I dopiero po kilku tygodniach intensywnych poszukiwań okazuje się, że otwór ten do raczej wąska szczelina, przez którą przecisną się jedynie wybrańcy. Co zrobić, by stać się jednym z szczęśliwców?
Dobrym pomysłem jest na pewno zdobycie dodatkowych kwalifikacji. Jeśli tylko jesteśmy w stanie wygospodarować parę złotych na dodatkowe szkolenie, nie warto czekać. Zamiast spędzać kolejne dni na wyczekiwaniu odpowiedzi od pracodawców, lepiej podjąć kroki mające na celu rozbudowanie skromnego CV.
Studia są dziś niemal obowiązkiem. Dla wielu osób brak dyplomu ukończeniu dowolnego kierunku na uczelni wyższej jest niemal równoznaczny z brakiem jakiegokolwiek wykształcenia.
Z jednej strony można cieszyć się z sytuacji, w której społeczeństwo zdobywa coraz większe kompetencje. Jednak z drugiej strony, dyplom, który mają wszyscy przestaje mieć znaczącą wartość. Co za tym idzie, warto poszerzyć nieco własne kompetencje, by zdobyć przewagę nad kandydatami, którzy ograniczyli się do ukończenia uczelni wyższej.
Dodatkowe szkolenia mogą dać nam zupełnie nowe perspektywy. Oczywiście szkolenie z rachunkowości nie będzie wykształceniem porównywalnym z ukończeniem odpowiedniego kierunku na uniwersytecie.
Być może jednak połączenie aktualnie posiadanego przez nas wykształcenie z owym szkoleniem sprawi, że staniemy się idealnym kandydatem na stanowisko, które wymaga połączenia kompetencji – np. wiedzy rachunkowej z umiejętnością zgrabnego pisania, którą nabyliśmy na kierunku humanistycznym.
zarządzanie miastem to specjalizacja studiów w CDV