Rozsądny wybór fakultetów

O karierze po studiach powinniśmy myśleć jeszcze zanim opuścimy mury uczelni. W przeciwnym razie zafundujemy sobie miesiące długich poszukiwań i krzywe spojrzenia potencjalnych pracodawców.

Uniwersytet to doskonałe miejsce na nabranie cennych umiejętności, mimo że nie zawsze są one efektem właściwego programu nauczania. Większość uczelni organizuje jednak dodatkowe fakultety lub proponuje wybór zajęć z udostępnianej studentom puli. To jedna z sytuacji, które mogą mieć duże znaczenie dla naszej zawodowej przyszłości.

Żartobliwy obraz studenta przedstawia leniwego młodego człowieka, który unika nieobowiązkowych wykładów, a postawiony przed wyborem decyduje się na najłatwiejsze zajęcia i najmniej wymagających prowadzących.

Taka postawa może spotkać się z aprobatą znajomych, ale raczej nie zrobi wrażenia na pracodawcach. Dobrym pomysłem jest jasne określenie własnych celów jako studenta i wybranie stanowiska pracy jeszcze w trakcie studiów.

Takie podejście pozwoli na rozsądny dobór fakultetów i ćwiczeń, które nie tylko dadzą nam cenne umiejętności, ale dodadzą parę punktów w procesie rekrutacyjnym na wymarzone stanowisko.

studia grafik komputerowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *