A może własna firma?

Szukanie pracy po studiach często trwa znacznie dłużej, niż życzyłby sobie tego absolwent. Zdarza się, że telefon milczy nawet przez kilka miesięcy, bo kolejnym pracodawcom nie wystarcza nasze wykształcenie lub doświadczenie. A może by tak zapomnieć o jakichkolwiek wymogach stawianych przez osoby trzecie i spróbować zająć się działaniem na własną rękę?

Wiele osób na propozycję rozpoczęcia własnej działalności ma prostą odpowiedź: „to nie dla mnie”. Tymczasem wystartowanie z własnym pomysłem na firmę nie jest tak trudne jak może się na pierwszy rzut oka wydawać.

Zacznijmy od tego, że formalna część została w ostatnich latach mocno ograniczona. Miesiące biegania po urzędach w celu zdobywania kolejnych potwierdzeń, zaświadczeń i pozwoleń nie są już konieczne.

W dodatku w wielu województwach wciąż prowadzone są projektu unijne mające na celu wsparcie młodych przedsiębiorców. Oznacza to, że założenie firmy nie musi być obciążające finansowo, bo kredyt na sprzęt lub wynajem pomieszczeń może spłacić wspólna europejska.

zarządzanie kreatywne studia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *