Praca jako Freelancer

Szukanie pracy nie zawsze musi oznaczać wizyty na kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych i niecierpliwe czekanie na telefon od ewentualnego pracodawcy. Co więcej, praca nie musi oznaczać rutynowego przesiadywania w biurze (ani na budowie lub przy zbiorze truskawek). Wiedzą o tym doskonale osoby, które decydują się pracę w domu.

Freelancer albo „wolny strzelec” to osoba, która pracuje dla wielu firm z w tym samych czasie. Dla kolejnych przedsiębiorców wykonuje podobne zlecenia, wiążące się z jego profesją.

Jeśli jesteśmy specjalistami od programów graficznych albo twórczego pisania, możemy wykonywać projekty graficzne lub tworzyć artykuły i teksty reklamowe dla kilku agencji albo przy współpracy z działami marketingowymi danych firm. Jedynym ograniczeniem będzie termin wykonania zlecenia.

Oczywiście działanie w charakterze Freelancera ma tez pewne minusy. Największym jest konieczność ciągłego pozyskiwania zleceniodawców. Poza standardowymi obowiązkami będziemy musieli wygospodarować trochę czasu na regularne przeglądanie ogłoszeń lub zamieszczanie własnych propozycji.

W dodatku większość zleceniodawców będzie chciała z nami nawiązać jedynie krótkoterminowe relacje, więc musimy być gotowi na sytuację, w której nagle zabraknie ma zleceń. Niewiele firm będzie też skłonnych na podpisanie umowy o pracę, a to oznacza utratę korzyści płynących ze stałego zatrudnienia.

Mimo wad praca jako Freelancer jest doskonałą alternatywą dla osób, które reagują alergicznie na myśl o stałym etacie. Wykonywanie dodatkowych zleceń jest również dobrą metodą dorobienia do stałej pensji albo zarobienia paru groszy w czasie poszukiwania stałej pracy.

studia podyplomowe dla nauczycieli w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *