Staż za darmo

Od upadku komunizmu Polacy regularnie narzekają na brak miejsc pracy. Bezrobocie zawsze jest stosunkowo duże, a obecne czasy – czasy kryzysu gospodarczego – nie pomagają rządzącym w zredukowaniu liczby osób niezatrudnionych.

Oznacza to, że większość z nas, chcąc robić błyskotliwą karierę po studiach, musi najpierw przebrnąć przez trudny czas poszukiwania pracy. Często nieodłączną częścią tego procesu są darmowe staże.

O stażach i praktykach dla studentów oraz absolwentów zwykło się mówić w kontekście wyzysku ze strony pracodawców. Z pewnością pogląd ma swoje odzwierciedlenie w działaniach wielu firm, które w praktykantach i stażystach upatrują przede wszystkim darmowych rąk do pracy. Bezpłatny staż jednak nie zawsze oznacza marnotrawienie czasu. To właśnie staż może okazać się kluczem do sukcesu na rynku pracy.

Wykonywanie za darmo czynności, za które regularni pracownicy otrzymują wypłaty nie jest doznaniem przyjemnym i z pewnością wymaga niemało cierpliwości i samozaparcia. Jednak po paru tygodniach stażu w jednej lub kilku firmach otrzymujemy coś, co może się okazać dużo bardziej wartościową zdobyczą, niż parę złotych na koncie. Mowa o doświadczeniu i nowych umiejętnościach.

„Wymagane doświadczenie” to fraza, którą jak mantrę powtarzają osoby redagujące ogłoszenia o pracę. Po odbytym stażu wreszcie będziemy mogli pochwalić się tym niezbędnym elementem CV.

W dodatku nabyte umiejętności sprawią, że nie będziemy czuć się zupełnie „zieloni” w nowym miejscu pracy i pewni siebie rozpoczniemy wykonywanie zawodowych obowiązków.

najlepsze studia podyplomowe poznań - wiele kierunków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *